Výroční hrnek Pipi Dlouhá punčocha od Design House Stockholm
Design House Stockholm společně s Atrid Lindgrenovou AB a organizací Save The Children slaví 75 let inspirativní, super silné, věčně devítileté Pipi Dlouhé punčochy. Výroční hrnek je zdoben oranžovou rukojetí s copánkem a 10 korun (přibližně 1 euro) z každého prodeje je věnováno na pomoc dětem uprchlíkům po celém světě.
Detailní popis produktu
Pippi je nejstatečnější, nejsilnější a nejvlivnější dívka na světě a stále inspiruje generace svobodomyslných jedinců po celém světě. Vezměme si například světoznámou německou umělkyni Ann-Sofie Mutterovou: ve svém životě se vydala po stopách Pippi a klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou považuje za Pippi naší doby - věrnou sobě i všem ostatním, připravenou postavit se ignoranci a hlouposti. Nebo Pipilotti Rist, jejíž umělecké jméno a poslání byly inspirovány touto rebelující, inovativní postavou. A samozřejmě Michelle Obamová: právnička, spisovatelka a bývalá první dáma Spojených států.
Pippi se narodila v zimě roku 1941, kdy byla dcera Astrid Lindgrenové Karin nemocná a upoutaná na lůžko. "Prosím tě, mami, pověz mi víc o Pippilottě Provisionii Gaberdině Dandelioně Efraim dceři Dlouhé Punčochě!". Švédské jméno se těžko překládá, nebo jak to Astrid Lindgrenová nazvala: "Zvláštní jméno pro zvláštní dívku." Karin si jméno skutečně vymyslela a Astrid toto pihovaté, zrzavé, prasečí ocásky zvedající, srdečné, velkorysé, tak trochu sobecké a neuvěřitelně individualistické jméno, které by nikdy nepoužilo své superschopnosti k ovládání ostatních, rozpracovala. Po druhé světové válce Astrid Lindgrenová poznamenala, že "Pippi představuje mou vlastní dětskou touhu po člověku, který má moc, ale nezneužívá ji". Pippi, která se prohání v roztrhaných šatech a s kufrem plným zlatých mincí, je revoluční inspirací, oproštěnou od všech společenských konvencí - tvrdohlavá pacifistka, která bojuje proti zlu dobrotou a velkorysostí. Je také silnou a nezávislou přítelkyní všech mladých uprchlíků, kteří hledají nový domov ve válkou zničené Evropě. Astrid Lindgrenová nakonec svůj příběh stihla sepsat a po vydání na podzim roku 1945 zaznamenal okamžitý úspěch. Pippiin příběh je stejně aktuální i dnes, kdy musíme bojovat proti útlaku a blížící se klimatické katastrofě a chránit téměř 30 milionů uprchlíků, z nichž polovina je mladší 18 let a dívky jsou mezi nimi nejzranitelnější.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.