Tipy, jak se starat o řezané květiny

 

Zde jsou některé obecné tipy, jak se starat o řezané květiny. Díky nim prodloužíte nekolikanásobně jejich životnost a první bod je nejdůležitější ze všech!

 

  1. Čím déle jsou květiny bez vody, tím více se konce stonků zatáhnou. To jim zabraňuje v dalšímu příjmu vody i přes to, že je dáte do vody. Může tak začít vadnout i naprosto čerstvá květina. Tomu lze ale jednoduše zabránit, když ořízněte stonky květin pod úhlem, aby se zvýšila plocha pro příjem vody. Použijte ostrý, čistý nůž nebo nůžky, abyste vytvořili čistý řez.

  2. Odstraňte všechny listy, které budou ponořené ve vodě, protože mohou hnít a vytvářet bakterie, které mohou poškodit květiny.

  3. Použijte čistou vodu v váze, která je dostatečně velká na umístění všech stonků květin. Každý den nebo každý druhý den vodu vyměňte, aby zůstala čerstvá a bez bakterií.

  4. Přidejte květinové hnojivo: Sáčky s květinovým hnojivem mohou pomoci prodloužit životnost vašich řezaných květin.

  5. Uchovávejte květiny mimo teplo a přímé slunce: Udržujte vaše květiny na chladném místě, mimo teplo a přímé slunce. To pomůže zabránit vadnutí a vysychání.

  6. Opakovaně ořízněte stonky: Každý druhý den znovu ořízněte stonky květin, aby se zajistilo, že budou příjímat vodu a živiny.

Následováním těchto tipů můžete pomoci svým řezaným květinám zůstat déle čerstvé a krásné.