Kdy posílat květiny k vyjádření soustrasti a kdy na pohřeb

Kdy posílat květiny k vyjádření soustrasti a kdy na pohřeb

Když přítel, člen rodiny, kolega nebo někdo jiný blízký zažívá ztrátu milované osoby, může být těžké najít správná slova k vyjádření soustrasti, nebo utěšení v době smutku. Jedním z nejlepších způsobů, jak projevit účast, ať už jste kdekoli, je smuteční květinová vazba doručená domů, nebo na pohřební obřad. Tento článek Vám může dát malý návod, jak k tomu přistoupit.

Jaké květiny bych měl poslat na vyjádření soustrasti nebo na pohřeb?

Při výběru květin k vyjádření soustrasti, nebo na pohřeb, může výběr květin záviset na tom, jak blízko jste k zesnulému měli, nebo jak blízký vztah máte k truchlícímu, a zda chcete, aby reprezentovala smutek, nebo oslavu života. Pokud jste blízcí přátelé s truchlícími, nebo jste byli velmi blízko zesnulému, můžete si vybrat nápadnou květinovou vazbu na jeho počest. Menší, nebo středně velké jednoduché vazby jsou přijatelné, pokud nejste s truchlící osobou v osobním vztahu. Pokud byste si přáli něco, co odráží osobnost zesnulého, může to ovlivnit výběr barvy a oblíbené květiny.

Existuje několik různých typů květinových vazeb, které si můžete vybrat:

  • smuteční kytice
  • věnce
  • srdce
  • kříže
  • aranžmá.

Smuteční kytice jsou preferovaným výběrem pro přímé zaslání někomu, kdo truchlí, zatímco další zmíněné, jsou nejlepší přímo pro pohřby.

Bílé, smetanové, nebo neutrálně barevné květiny jsou klasické barevné schéma, které si mnoho lidí vybírá, protože nejlépe reprezentuje smutek. Pokud však preferujete světlejší tón, který buď odráží osobu zesnulého, nebo je určen k oslavě jeho života, můžete volit vlastní květinové vazby. Pokud jde o velikost, menší možnosti jsou ideální k zaslání do domu a větší vazby se hodí pro pohřební obřady.

Není třeba se příliš trápit výběrem květin použitých v kompozici nicméně oblíbené volby jsou lilie, růže, orchideje, eustomy a další květiny v bílé nebo smetanové barvě. Pokud se rozhodnete pro barevné květinové vazby, máte větší svobodu výběru jakéhokoli druhu květin, která je právě v sezóně.

Kdy bych měl poslat květiny na vyjádření soustrasti?

Možná se ptáte, kdy je správný čas poslat květiny na utěšení někoho, kdo ztratil milovanou osobu. Neexistuje špatný čas na zaslání květin na vyjádření soustrasti, ale ideálně to může být chvíle, kdy se dozvíte o něčí smrti. Obvykle se dává přednost doručení, nebo přinesení květinových vazeb jako způsob, jak poslat zprávu projevené soustrasti. Pokud jste se dozvěděli o úmrtí po konání pohřbu, stále můžete poslat květiny jako gesto soustrasti.

Komu byste měli poslat květiny na vyjádření soustrasti?

Někdy si možná nejste jisti, zda byste měli posílat květiny někomu, kdo zažil ztrátu. Pro ty, se kterým máte blízký vztah je samozřejmé, že to uděláte, ale někdy je dobrým gestem poslat je i těm, s nimiž nemáte úzký vztah. Pokud jste členem rodiny, přítelem, známým nebo kolegou, očekává se, že projevíte gesto podpory, a doručení květin je snadná, ale promyšlená věc.

Snad Vám tento článek přinesl otázky na některé odpovědi, které se smuteční floristikou souvisejí. Rádi Vám pomůžeme i s vlastní realizací a tak se na nás neváhejte obrátit.