Pivní sklenice Storytellers "Dots"

Pátráte po praktickém dárku pro muže, který využije a zároveň ho potěší svou nadčasovou kvalitou a provedením? Co takhle obdarovat milovníky chmelného moku designovými sklenicemi z kolekce Storytellers od sklářské návrhářky Kristýny Venturové inspirovanými tradičními sklářskými dekory?

Ručně broušená křišťálová pivní sklenice

Design: Kristýna Venturová

Výrobce: Ruckl

Objem 400ml

 

1 990 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Kód: 574
Pivní sklenice Storytellers "Dots"
heureka pecet

Detailní popis produktu

Jak pečovat o křišťál
Křišťál byl poprvé objeven na konci 17. století a jeho výroba v českých zemích má bohatou tradici. Je ceněný pro svou krásu a uměleckou hodnotu. Křišťál může být bohatě zdobený složitým brusem nebo elegantně průzračný a čistý ve své přirozené zářivé kráse. Přinášíme vám několik tipů, jak se o křišťál starat.

1. První použití

Před použitím nejprve odstraňte případné stopy lepidla zanechané etiketami. Následně křišťálové produkty ručně opláchněte teplou vodou, použijte jen malé množství jemného detergentu. Následně nechte osušit.

2. Mytí křišťálu

Křišťálové ručně foukané sklo Rückl doporučujeme mýt ručně ve vlažné vodě jemnou houbičkou nebo utěrkou, abyste zamezili mechanickému poškození skla při mytí v myčce. Pokud budete chtít sklo do myčky dávat, dopřejte mu dostatek místa.

Když umýváte křišťál od skvrn a zaschlých nečistot, můžete do mýdlové vody přidat také ocet. Nakonec vysušte křišťál jemným utřením čistým kusem látky, abyste zabránili usazování vody.

3. Křišťál je citlivý na teplotu

Český křišťál je okouzlující materiál. Pokud vlastníte kousek s hlubokým brusem, buďte opatrní na náhlé změny teploty, jaké mohou způsobit horké či příliš chladné nápoje. Ty mohou zvýšit vnitřní pnutí skla a způsobit tak jeho prasknutí. V zásadě ale křišťálové sklo pro horké nápoje nedoporučujeme. Nevkládejte křišťál do klasické nebo mikrovlnné trouby či do mrazničky.

4. Zacházejte s křišťálem opatrně

Charakteristickým tvarovým rukopisem sklenic Rückl je robustní základna a tenký horní okraj. Pamatujte, že ten je nejkřehčí a může se při nešetrné manipulaci poškodit.

Také ostatní ostré předměty mohou křišťálový povrch poškrábat. Kdykoliv sklo myjete či ukládáte, ponechte mezi jednotlivými kusy volný prostor.

Zacházejte se sklenicemi, džbány i vázami opatrně. Pokud budete pečovat o vaše křišťálové produkty Rückl s citem, zachovají si jedinečnou kvalitu třeba i po generace.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: