Váza LATA Heroine 43 cm nude

Ručně vyráběná křišťálová váza LATA s koženými popruhy z kolekce HEROINE.

Design: Kateřina Handlová

Podmanivá, růžovo-tělová váza se světlými koženými popruhy vzdává hold dosud jediné ženě, která zvítězila ve Velké pardubické steeplechase. Je jí Lata Brandisová, komtesa ze staré tyrolské šlechtické rodiny sídlící od 19. století v Čechách. Ačkoliv její přítomnost v do té doby ryze mužské sportovní záležitosti nebyla zcela vítána, stála si Lata tvrdě za svým a probojovala se až ke svému historickému vítězství, dvěma druhým místům a jednomu bronzu. Její životní elán a odvaha je inspirující dodnes. Kožené popruhy jsou odnímatelné.

Pro maximální zachování elegance našich váz, doporučujeme při manipulaci s vodou kožené doplňky na váze LATA / VIVIENNE odejmout.

K dodání za cca 7 dní!

44 564 Kč
Dostupnost: k dodání za cca 1 měsíc
Možnosti doručení
Kód: 582
Váza LATA Heroine 43 cm nude
heureka pecet

Detailní popis produktu

 

Kolekce HERO.INE jako jedna z prvních kolekcí designérky ředitelky Kateřiny Handlové v roli umělecké ředitelky Rückl, je sebevědomou ukázkou možností, jak pracovat s tradičním broušeným křišťálem moderně, avšak s odkazem na historické dědictví. V kolekci se prolíná její zájem o hledání vlastního vizuálního jazyka v rámci značky Rückl, kde navazuje na předchozí kolekce, i v technice broušeného skla a technologii, která se prakticky nezměnila během několika posledních staletí. Zaměřuje se na haptičnost, kontrasty mezi jemným detailem a brutálním naddimenzovaným brusem, matnou a leštěnou plochou, křehkostí a pevností skla.

 

Design váz z kolekce HERO.INE pracuje s  kontrastyvycházejícími ze spojení světla a tmy, maskulinity a feminity, masivnosti a jemnosti ručního brusu. Dominantním prvkem kolekce ručně foukaných váz je výrazný hluboký brus, jehož zpracování trvá mistrům brusičům i několik hodin.

 

Kolekci HERO.INE tvoří sedm váz s unikátním brusem v pěti velikostech a několika barevných provedeních. Vázy svým tvarem reagují na rozdílné potřeby květinových vazeb. Každá ze sedmi váz odkazuje svým charakterem a taktéž názvem k různým světovým i českým hrdinkám, silným ženám, které Kateřinu v její tvorbě a životě inspirují, jako například EMA Destinová, LATA Brandisová, VIVIENNE Westwood nebo COCO Chanel.

 

 

Při příležitosti představení nové kolekce HERO•INE od Kateřiny Handlové jsme se rozhodli podpořit českou neziskovou organizaci Loono. Zakladatelkou je Kateřina Šédová, která se stala tváří kolekce HERO•INE. Oslovil nás její silný příběh, nezkrotná odvaha i vášeň pro to, co dělá. Skvěle ji tak vystihuje definice současných hrdinek. Z každé prodané vázy COCO Heroine amber věnujeme 10 % z prodejní ceny bez DPH na podporu neziskové organizace Loono. Neziskovou organizaci Loono tvoří tým mladých lékařů, mediků a dalších profesionálů, kteří šíří povědomí o prevenci onkologických, kardiovaskulárních a duševních onemocnění.

Jak pečovat o křišťál

Křišťál byl poprvé objeven na konci 17. století a jeho výroba v českých zemích má bohatou tradici. Je ceněný pro svou krásu a uměleckou hodnotu. Křišťál může být bohatě zdobený složitým brusem nebo elegantně průzračný a čistý ve své přirozené zářivé kráse. Přinášíme vám několik tipů, jak se o křišťál starat. 

1. První použití

Před použitím nejprve odstraňte případné stopy lepidla zanechané etiketami. Následně křišťálové produkty ručně opláchněte teplou vodou, použijte jen malé množství jemného detergentu. Následně nechte osušit.

Křišťál byl poprvé objeven na konci 17. století a jeho výroba v českých zemích má bohatou tradici. Je ceněný pro svou krásu a uměleckou hodnotu. Křišťál může být bohatě zdobený složitým brusem nebo elegantně průzračný a čistý ve své přirozené zářivé kráse. Přinášíme vám několik tipů, jak se o křišťál starat.

2. Mytí křišťálu

Křišťálové ručně foukané sklo Rückl doporučujeme mýt ručně ve vlažné vodě jemnou houbičkou nebo utěrkou, abyste zamezili mechanickému poškození skla při mytí v myčce. Pokud budete chtít sklo do myčky dávat, dopřejte mu dostatek místa.

Když umýváte křišťál od skvrn a zaschlých nečistot, můžete do mýdlové vody přidat také ocet. Nakonec vysušte křišťál jemným utřením čistým kusem látky, abyste zabránili usazování vody.

3. Křišťál je citlivý na teplotu

Český křišťál je okouzlující materiál. Pokud vlastníte kousek s hlubokým brusem, buďte opatrní na náhlé změny teploty, jaké mohou způsobit horké či příliš chladné nápoje. Ty mohou zvýšit vnitřní pnutí skla a způsobit tak jeho prasknutí. V zásadě ale křišťálové sklo pro horké nápoje nedoporučujeme. Nevkládejte křišťál do klasické nebo mikrovlnné trouby či do mrazničky.

4. Zacházejte s křišťálem opatrně

Charakteristickým tvarovým rukopisem sklenic Rückl je robustní základna a tenký horní okraj. Pamatujte, že ten je nejkřehčí a může se při nešetrné manipulaci poškodit.

Také ostatní ostré předměty mohou křišťálový povrch poškrábat. Kdykoliv sklo myjete či ukládáte, ponechte mezi jednotlivými kusy volný prostor.

Zacházejte se sklenicemi, džbány i vázami opatrně. Pokud budete pečovat o vaše křišťálové produkty Rückl s citem, zachovají si jedinečnou kvalitu třeba i po generace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: